23 вересня Уряд розглянув та схвалив проєкт Закону України «Про приєднання до Протоколу про сталий розвиток сільського господарства та сільської місцевості до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат».
«Карпатська конвенція є основою для регіонального, національного та транскордонного співробітництва, платформою для розробки та реалізації спільних політик, стратегій, програм і проєктів з охорони природи та збалансованого розвитку Карпатського регіону», – зауважив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.
Так, у рамках конвенції уже підписані і діють протоколи про збереження і стале використання біологічного та ландшафтного різноманіття, стале управління лісами, сталий транспорт та сталий туризм.
Зазначимо, що Україна була ініціатором розроблення Карпатської конвенції, яка була підписана міністрами довкілля Карпатського регіону у 2003 році у м. Києві під час 5-ї Всеєвропейської міністерської конференції «Довкілля для Європи». Також, сторонами конвенції крім України є Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина та Чехія.
Крім того, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський представив на засіданні Уряду проєкт Закону «Про ратифікацію поправки щодо нової статті 12bis до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат».
Нова стаття 12bis зобов’яже Сторони проводити політику, спрямовану на адаптацію до змін клімату, пом’якшення наслідків цих змін у всіх секторах, здійснювати комплексні заходи для зменшення ризиків та мінімізації негативних наслідків зміни клімату, особливо екстремальних погодних явищ.
«На сьогодні зміна клімату є однією з найбільш актуальних проблем, що постала перед людством. Цей процес набув такого масштабу, що починає загрожувати соціально-економічному розвитку багатьох регіонів і навіть цілих країн. Держави мають прийняти низку не лише законодавчих, а й імплементаційних заходів з адаптації до змін клімату, що засвідчать про серйозність їх намірів, відповісти на цей виклик глобалізації», – зауважив Роман Абрамовський.
Разом з тим, рішення про прийняття поправки до Карпатської конвенції щодо нової статті 12bis «Зміна клімату» було прийнято ще у жовтні 2017 року на п’ятій сесії Конференції Сторін Карпатської конвенції у м.Лілафюред (Угорщина).
23 вересня Уряд розглянув та схвалив на своєму засіданні 21 нормативно-правовий акт у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Уряд схвалив законопроєкти щодо розвитку Карпатського регіону

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *