Свидовець це один з найбільш масивних та підвищених гірських хребтів Українських Карпат. Вкритий альпійськими луками, пралісами на схилах, в рельєфі відомий своїми каровими долинами та озерами зі сніжниками. Одна з найцінніших природних територій, місце зростання червонокнижних едельвейсів, прихисток для диких тварин, частина екомережі Карпатського регіону.

Однак в окремих представників бізнесу є зовсім інше бачення цієї території. Згідно з проектом, оприлюдненим у Реєстрі оцінок впливу на довкілля, на території Свидовця планується спорудження 23 підйомників, облаштування 230 км лижних трас, будівництво 120 ресторанів, 60 готелів, 390 котеджів (житловою інфраструктурою передбачено розміщення 18 000 відпочивальників щоденно), спорудження 17 пунктів прокату спорядження, 10 торгових центрів, а також розважальних закладів, банків, 3 фітнес-центрів, медичних установ, 5 багатоповерхових парковок на 6000 автомобілів. Комплекс розрахований на прийом одночасно 22 000 осіб. Передбачено облаштування водосховищ, підпірних дамб на водозаборах, підпірних стінок по руслах малих річок та струмків, тощо.

Боротьба за Свидовець триває вже 7 років. Однак в черговий раз постало питання знищення цього хребта.

ЕПЛ спільно з громадськими організаціями «Дунайсько-Карпатська програма», «Українська природоохоронна група», «Всесвітній фонд природи України» (WWFУкраїна) подали клопотання до Міністерства захисту довкілля

та природних ресурсів України щодо створення заказника загальнодержавного значення «Вільний Свидовець».

Також активістами бала створена петиція до Президента України. Просимо приєднуватися до підписання й підтримки створення природоохоронної території – заказника загальнодержавного значення на території гірського масиву Свидовець та включення його території до природно-заповідного фонду України https://petition.president.gov.ua/petition/185650

Клопотання до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо створення заказника загальнодержавного значення «Вільний Свидовець»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *