Нацплан був ініційований та розроблений експертами WWF-Україна спільно з Міністерством на основі матеріалів, зібраних науковцями закладів Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України.
❗ Цей документ – вагома умова для збереження та відтворення популяції зубра європейського в Україні. Адже сучасний стан популяції (близько 400 особин) свідчить про те, що надання охоронного статусу (1980) та включення зубра до Червоної книги України (1994, 2009, 2021 рр. видань) зі статусом “зниклий у природі” – є недостатніми для його збереження в регіонах, де його популяція була відновлена (реінтродукована). Натомість Нацплан передбачає комплексну організацію і здійснення заходів задля збереження, збільшення чисельності, активізації зусиль щодо створення нових субпопуляцій (стад) цього виду в Україні, а саме:
? створення координаційного центру зі збереження та відтворення зубра;
? проведення моніторингу популяцій зубра та наукових досліджень;
? налагодження міжнародної співпраці щодо збереження та відтворення зубра;
? підвищення обізнаності громадськості щодо цього виду;
? підготовку та впровадження законодавчих ініціатив, спрямованих на покращення стану виду та інші заходи.
Зубр європейський – найбільша тварина Європи. В Україні вид поширений у Карпатах, лісостепу та на Поліссі. У 17-19 столітті через надмірний і неконтрольований промисел його існування опинилося під загрозою, а у більшості країн Європи його знищили повністю у дикій природі. Зубр європейський включений у Додаток ІІІ Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція), цей вид входить до Червоного списку МСОП, Європейського червоного списку, а також є одним з ключових видів для класифікації територій, пропонованих Євросоюзом у рамках мережі NATURA 2000.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України затвердило Нацплан дій щодо збереження та відтворення зубра в Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *