Започатковуючи з травня огляди злочинів росії проти українського довкілля, ЕПЛ прагне виокремити цей тип злочинів в окрему групу. Цю роботу ми розпочали від перших днів повномасштабної агресії росії. Знаємо, подібну роботу роблять Міндовкілля та Держекоінспекція. Ми ж маємо на меті здійснювати громадський моніторинг, спираючись не лише на офіційну інформацію, але також на дані екоактивістів, яких ми знаємо, довіряємо їм і з якими контактуємо.
Зверніть увагу, що інформація про екологічні лиха та аварії на тимчасово окупованих територіях є вкрай обмеженою, подекуди її неможливо перевірити чи підтвердити на 100%. Крім того, вона може замовчуватися тамтешніми «гауляйтерами», або надаватись в неповному вигляді. Також така інформація не аналізується відповідними фахівцями різних підрозділів українських державних органів влади.
1 травня. Внаслідок російських обстрілів на Харківщині сталося відразу аварій на промислових та інфраструктурних об’єктах. Горіли зокрема склади з автошинами та гербіцидами, наземні резервуари з пальним.
Внаслідок обстрілів російськими військами спалахнула пожежа на складі мінеральних добрив на Миколаївщини. Загоряння виникло на місці зберігання селітри та нітроамофоски.
2 травня. Російські окупанти здійснили черговий ракетний обстріл мосту через Дністровський лиман у Затоці на Одещині.
Фахівці НПП “Тузлівські лимани” фіксують факти загибелі дельфінів. Водночас турецькі фахівці повідомляють, що до їхнього узбережжя викинуло понад 100 дельфінів. Біологи підозрюють, що основною причиною, ймовірно, є шумове забруднення від військових кораблів на півночі.
3 травня. Обстріл Авдіївського коксохімічного заводу.
5 травня. Росіяни обстріляли залізничне господарство заводу “Азот” в Сєвєродонецьку Луганської області.
5-12 травня. Масштабні пожежі на Кінбурнській косі. Пожежі охопили територію в понад 5 тисяч гектарів. Більшість лісу на Кінбурні штучного походження і важливо, щоб після пожеж там знову не садили сосни, а дозволили відновитись природному піщаному степу.
8 травня. Черговий обстріл Лисичанського нафтопереробного заводу, горить установка з отримання сірки та станція змішування речовин, пожежа на площі 360 кв.м, гасіння неможливе.
12 травня. Черговий масований обстріл Кременчуцького нафтопереробного заводу. Виникла пожежа, яка досить оперативно була локалізована. Основна інфраструктура заводу була знищена ще 2 квітня.
18 травня. Пожежа в Чорнобильському біосферному заповіднику (Опачицьке лісництво) на площі понад 1,5 тисячі гектарів. Гасіння ускладнене дефіцитом техніки, частина якої були викрадена російськими військами під час окупації, а також наявністю нерозірваних мін, які становлять загрозу для вогнеборців.
Зʼявилась інформація про можливий витік в Азовське море десятків тисяч тонн концентрованого розчину сірководню з території заводу «Азовсталь» у Маріуполі внаслідок масованих бомбардувань. Поки підтвердження або спростування витоку немає, але серед причин цієї загрози, окрім дій російських військових, варто згадати і керівництво заводу, яке дозволило створення сховища токсичних речовин прямо на березі моря.
Огляд підготовлено в рамках проєкту “Активізація екологічного фронту: разом до перемоги”.
Джерело: МБО “Екологія – Право – Людина” 
Огляд злочинів росії проти довкілля України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *