Івано-Франківська обласна рада витратить 71 450 000 гривень на встановлення пунктів спостереження за станом атмосферного повітря.
Про це йшлося 12 листопада на засіданні десятої сесії Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання, інформує “Галка”.
Депутати затвердили Програму державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря зони «Івано-Франківська» на 2021-2025 роки
Пропонується першочергове до кінця 2025 року придбання та встановлення чотири автоматизованих пунктів спостереження за якістю атмосферного повітря в містах Галичі, Долині, Коломиї та Рогатині, результати спостереження яких будуть надходити в онлайн режимі на інтерактивну мапу.
Надалі до 2025 року пропонується придбання та встановлення ще одного пересувного пункту та 10 автоматизованих постів спостереження за якістю атмосферного повітря в містах Долині, Бурштині, Надвірній, селище Брошнів-Осада Калуського району, селах Ямниця, Саджава, Вербилівці, Тустань Івано-Франківського району, Княжолука, Небилів Калуського району. Програмою передбачається придбання однієї пересувної лабораторії контролю якості атмосферного повітря для ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».
Планується проводити спостереження за такими забруднюючими речовинами, як: діоксид сірки, діоксид азоту, оксид вуглецю, твердими частками(ТЧ2,5)- та (ТЧ10)-, озоном.
Вартість встановлення чотирьох стаціонарних пунктів орієнтовно буде становити 32-40 млн. грн. в залежності від технічного завдання, укомплектування та виробника.
Водночас збір даних потребує встановлення програмно-апаратного комплексу на орієнтовну суму 1-1,5 млн. гривень.
Також слід врахувати, що вартість обслуговування (калібрування, забезпечення електроживлення) всіх пунктів та постів з урахуванням коштів на відвід земельних ділянок/оренди, технічних умов на приєднання до електромережі, інтернету, відео-фіксації, охорони та доставку обладнання до постів та пунктів спостереження по встановлених маршрутах, орієнтовно буде складати 500-600 тис. грн./рік.

На Прикарпатті встановлять пункти спостереження за якістю повітря біля найбільших забруднювачів (КАРТА)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *