6 листопада під час кліматичних переговорів COP26 в Глазго заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань європейської інтеграції Ірина Ставчук зустрілася з послом Польщі з питань клімату, уповноваженим міністра клімату та навколишнього середовища Польщі з питань міжнародного співробітництва в галузі клімату та енергетики Себастьяном Барковським та директоркою Національного фонду захисту довкілля та водного господарства Мартою Бабич. 

Сторони обговорили:

  • нові інструменти співпраці у сфері кліматичної політики; 

  • особливості системи фінансування у Польщі таких проєктів як запобігання забрудненню та адаптація до кліматичних змін; 

  • можливості підтримки України для зміцнення її інституційного потенціалу, механізмів управління, бюджетного планування та програмування для досягнення довгострокових цілей щодо протидії зміні клімату.

«Ключем до успіху природоохоронних програм у Польщі було виокремлення всіх надходжень від екологічних податків і зборів та спрямування їх  на цільове екологічне фінансування. Після того як ми налагодили акумулювання та використання власних коштів, ми отримали значну додаткову підтримку з боку Європейського Союзу і тепер можемо реалізовувати набагато масштабніші заходи у сфері захисту довкілля від кліматичних змін«,  – відзначила Марта Бабич.

Національний фонд захисту довкілля та водного господарства Польщі виділяє 11,5 млн євро для реалізації грантових проєктів в Україні, які можуть реалізовувати польські компанії, науковці або консультанти у співпраці з українськими партнерами. Для прикладу, це можуть бути проєкти з термомодернізації шкіл та іншої соціальної інфраструктури, з реконструкції очисних споруд, консультаційна чи технічна допомога у сферах декарбонізації та адаптації до зміни клімату.

«Досвід Польщі у сфері налагодження кліматичного фінансування є дуже цікавим для України і ми будемо раді співпраці», – сказала Ірина Ставчук.

NFEP&WM понад 30 років підтримує заходи із захисту довкілля та екологізації енергетики. Він фінансує та співфінансує проєкти у сферах запобігання промисловому забрудненню, скорочення викидів, підвищення енергоефективності, адаптації до зміни клімату, відновлення водно-болотних угідь та рекультивації територій. На ці заходи фонд вже виділив понад 270 мільярдів злотих.

Підтримкою NFEP&WM користуються підприємці, органи місцевого самоврядування та державні адміністрації, а також університети, громадські організації та приватні особи. Протягом багатьох років Національний фонд захисту довкілля та водного господарства є лідером впровадження заходів та програм для захисту довкілля та підвищення якості життя в Польщі. Він надає дуже різноманітні форми фінансування – від грантів та пільгових кредитів, до капітальних інвестицій, субсидій на покриття відсотків за банківськими кредитами, часткове погашення банківських кредитів та амортизацію.

Польща та Україна посилять співпрацю у сфері протидії кліматичним змінам

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *