Цей документ розробили спільно з Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна» на основі матеріалів, зібраних науковцями за останні 30 років в Українських Карпатах та Поліссі.
Ведмідь бурий – найкрупніший хижак фауни України та єдиний представник родини Ведмежих (Ursidae). Статус «мисливського» виду в Україні призвів до значного його скорочення.
❗️За останні 40 років іх чисельність скоротилася більш, ніж утричі. З 2003 року ведмедя бурого занесено до Червоної книги України. Вид, визначено як такий, що перебуває під загрозою зникнення. Він включений до Додатку II Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернської конвенції) і Додатку ІІ Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).
На сьогодні існує загроза подальшого істотного скорочення чисельності популяції виду. Це відбувається через деградацію місць їх перебування. А саме, інтенсивної експлуатації лісів і значного рекреаційного навантаження на них. Крім того, поширення браконьєрства, турбування технікою, скорочення кормової бази та високої смертності молодняка.
✔️ Затверджений План дій передбачає:
▫️проведення системних ґрунтовних наукових досліджень,
▫️організацію моніторингу популяцій ведмедя,
▫️збереження середовищ його існування та формування екологічних коридорів,
▫️боротьбу з браконьєрством та проведення відповідних інформаційно-просвітницьких кампаній серед широких верств населення,
▫️підготовку та впровадження рекомендацій для підвищення ефективності ведення лісового та мисливського господарства.
Все це має сприяти зменшенню впливу негативних чинників на популяцію виду в Україні.

Міндовкілля затвердило Національний план дій щодо збереження ведмедя бурого в Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *