В різних куточках України протягом кількох днів пройшли екологічні акції з метою привернення уваги до кліматичної кризи. Кліматичний марш організувала громадська організація Екодія а в різних громадах України цю ініціативу підтримали місцеві екологічні організації.
За ініціативи Молодіжна громадсько екологічна організація “Наш дім – Манява” в Манявському та Яблунському ліцеях (с. Манява та с. Яблунька) проведено уроки в рамках Кліматичної мобілізації.
Учні 9 та 10 класів Манявського ліцею спільно з вчителем хімії Наталією Монастирецькою та вчителем географії Віталіною Куртяк говорили про наслідки зміни клімату для Карпат, стихійні лиха, які все частіше трапляються в Карпатах, як зміна клімату може вплинути на біорізноманіття Карпат та місцевих жителів. А також в групах детально обговорили можливі проекти використання «зеленої» енергії в Карпатському регіоні, як одного із заходів запобігання зміні клімату.
Учні та вчитель географії Олександра Князевич методичної студії предметів природничого циклу Яблунського ліцею аналізували причинно-наслідкові зв’язки зміни клімату на Землі, детально обговорили дії, які можуть сприяти розбудові сталого природоорієнтованого суспільства. «Зміну клімату ще можна сповільнити через відповідні рішення на державному рівні, запровадження системних змін та діях кожного. Для цього треба підвищувати екосвідомість в Україні, що можна зробити за допомогою навчання», – зазначили учасники заходу.
Кліматична криза – реальність, з якою доведеться стикатися не лише майбутнім поколінням. Ми відчуваємо її наслідки вже зараз. Жахливі повені в Європі, Китаї, Індії. Лісові пожежі, викликані аномально спекотною погодою, в Канаді, Туреччині, Чорногорії. Десятки тисяч людей постраждали, сотні загинули.
Україна теж не пасе задніх: у Запорізькій області фіксують смерчі, Одесу заливають повені, пилова хмара з Сахари накриває всю країну, липень у столиці вкотре б’є температурні рекорди. Вже зараз в небезпеці тисячі людських життів, гектари лісів, наші домівки і наші гроші, які доведеться витрачати на боротьбу із наслідками кліматичної кризи. Якщо нічого не змінювати, далі ставатиме лише гірше.
 
 
 
Манява та Яблунька приєдналися до Кліматичного маршу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *