Жителю Івано-Франківщини, фотографу Мирону Марецькому вдалося зробити унікальні фотографії двох рисей у масиві Ґорґа́ни. Це рідкісні тварини Карпат, які зазвичай мешкають вище позначки у 1000 м. Ведмідь та рись є видами-індикаторами, їхнє збереження сприяє збереженню всієї екосистеми, частиною якої вони є. Колись вони були поширені по всій Україні, однак зараз їхня популяція та ареал суттєво скоротилися.
Рись в Україні можна врятувати, якщо менше людей знатимуть про її місцезнаходження. Саме тому

фотограф не вказав точне місце знаходження тварин.

За останніми підрахунками WWF-Україна в Україні налічується 563 рисі. Більшість з них трапляється у Карпатах -— 435 особин, решта — на Поліссі. Ці дані, а також оновлена карта поширення рисі є результатом роботи програми WWF-Україна “Врятуємо рись” — першої комплексної програми захисту найбільшої кішки Європи.
“Врятувати рись” – це довгострокова програма збереження рисі в Україні. Програма передбачає дослідження стану і поширення популяції рисі в Карпатах і на Поліссі, збереження місць поширення, роботу з мисливцями, громадами і туристами, посилення правозастосування для охорони виду.
Необмежене полювання та вирубування лісів призвели до того, що вид трапляється лише в нечисленних лісових районах. Рись довго була жаданим мисливським трофеєм, оскільки її плямисте хутро високо цінувалося на хутровому ринку. Вид занесений до Червоної книги України, також рись охороняється Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією.
Довідково

Рись схожа на більшість кішок: вона має приголомшливий зір, особливо в нічний час, і кращий ніж у людини слух. Саме тому так важко помітити рисей: вони найбільш активні рано вранці і пізно ввечері, коли ці великі кішки можуть бачити, а ми не можемо.
Відпочиваючи на скелях і камінні, поза досяжністю людини, рись все одно спостерігає і цікавиться людьми. У зимовий час вони можуть переслідувати здобич до нижчих висот, де менше снігу. Та рисі ніколи не нападають на людей або інших великих хижаків, як ведмеді чи вовки. Ведмеді і вовки можуть вкрасти рештки здобичи рисі, тож вона адаптувалася, приховуючи залишки їжі під скелями, листям або гілками. Рись полює на зайців, птахів, диких котів, сарн, оленів, кабанів, а іноді і бродячих собак, але ніколи — на свійську худобу.

Рись у Карпатах.

Зображення 1 з 5

Рись в Карпатах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *