Депутати Верховної Ради України прийняли закони України “Про приєднання до Протоколу про сталий розвиток сільського господарства та сільської місцевості до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат” та “Про ратифікацію поправки до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат щодо нової статті 12bis «Зміна клімату».
Протокол про сталий розвиток сільського господарства та сільської місцевості є основою для впровадження положень і принципів Карпатської конвенції на території України.
Його мета – охорона та підтримка сталого управління земельними ділянками, що обробляються людиною.
У рамках конвенції вже підписані і діють протоколи:
про збереження і стале використання біологічного та ландшафтного різноманіття;
про стале управління лісами;
про сталий транспорт;
про сталий туризм.
Карпатська конвенція є основою для регіонального, національного та транскордонного співробітництва, а також платформою для розробки та реалізації спільних політик та стратегій з охорони природи та збалансованого розвитку Карпатського регіону.
Відповідно до нової статті 12bis «Зміна клімату» сторони конвенції зобов’язуються:
– проводити політику, спрямовану на адаптацію до змін клімату, а саме: пом’якшення наслідків цих змін у всіх секторах, враховуючи їхню взаємодію шляхом активізації наукових досліджень, міжгалузевої інтеграції, транснаціонального співробітництва, підвищення обізнаності та участі громадськості;
– здійснювати комплексні заходи для зменшення ризиків та мінімізації негативних наслідків зміни клімату, особливо екстремальних погодних явищ.

 

Верховна Рада прийняла закони щодо розвитку Карпатського регіону

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *