У Середу, 17 червня, керівник лісової програми молодіжної громадсько-екологічної організації «Наш дім – Манява» Роман Сав’юк взяв участь в міжнародному онлайн семінарі щодо створення Мережі дослідників та експертів (МДЕ). Під час зустрічі, Моніа Мартіні, WWF-Румунія, представила цілі проекту та очікуванні результати; Раду Влад, WWF-Румунія, Каталін Ройбу, Сучавський Університет, Роман Волосянчук, Екосфера та Іванна Данілова, УкрНДІгірліс розповіли про статус-кво мертвої деревини в Румунії та Україні, обговорили чинне законодавство та поділилися досвід обох країн у цій сфері. Богдан Калараш, WWF-Румунія поінформував про технічні завдання для членів співпраці МДЕ та подальші кроки співпраці.
В події взяли участь більше 30 учасників, з Івано-Франківської та Закарпатської областей, а також з Румунії.
«Досить важливо під час польових досліджень залучати волонтерів та студентів. Це формує нове покоління екологічних лідерів, ініціативних груп, які готові працювати для збереження Карпат», – зазначив Роман, під час обговорення.

Довідково.
З березня 2020 року МГЕО «Наш дім – Манява» є членом Мережі дослідників та експертів (МДЕ) проекту «Поводження з мертвою деревиною для стійких лісів у румунсько-українському прикордонному регіоні (RESFOR)».
Даний проект є транскордонним науково-дослідницьким проектом у галузі лісового господарства, зокрема, щодо проблематики мертвої деревини, як важливого елементу для:
і) забезпечення продуктивності лісів, біорізноманіття лісових екосистем та екосистемних послуг, цінних для місцевих громад; і,
ii) поліпшення стійкості лісів до змін клімату.
Мережа дослідників та експертів (МДЕ) створюється у проекті RESFOR для співпраці, інновацій та досліджень щодо важливості мертвої деревини, а також гармонізованих відповідальних практики ведення лісового господарства щодо поводження з мертвою деревиною.
МДЕ включає зацікавлені сторони (щонайменше 30 членів) із таких цільових груп (мінімум 22 установи та організації, включаючи не менше 6 науково-дослідних інститутів) у Румунії та Україні:
● науково-дослідні установи,
● державні та приватні адміністратори лісів,
● адміністратори охоронних територій,
● галузеві органи влади,
● неурядові організації,

Мережа дослідників та експертів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *