Чорногорський хребет в Карпатах оповитий містикою. Гуцули вважають гору місцем зосередження як темних, так і світлих сакральних сил.

Одним із загадкових озер Чорногори є Несамовите. Воно є одним з найвищих високогірних озер в Українських Карпатах та знаходиться на висоті 1750 м над рівнем моря.
Розташоване озеро в Надвірнянському районі Івано-Франківської області. Воно лежить у межах Карпатського національного парку, в льодовиковій впадині на східних схилах гори Туркул масиву Чорногора.
В порівнянні з іншими озерами, площа Несамовитого невеличка – 0,3 га. Завдовжки озеро має 88 м, завширшки 45 м, глибина його сягає 1,5 м і формою воно дещо нагадує Антарктиду.
Навіть коли температура повітря опускається нижче нуля, озеро не замерзає, а в спеку воно не прогрівається. А ще через своє походження воно вважається одним із найчистіших.
В озеро не втікає жодної річки, тому живиться воно снігом та дощами. Неподалік протікають струмки, де можна напитися кришталевої води. Біля Несамовитого дуже гарно наприкінці квітня або на початку травня, коли цвітуть крокуси, зеленіє трава, а вершина ще виблискує снігом.
Гуцули стверджуюсь, що місцевість, де розташоване озеро Несамовите, є містичною. Згідно з народними повір’ями, Несамовите – місце, де робиться погода на Чорногорі. І якщо кинути в озеро камінь або скупатися в ньому, неодмінно піде дощ. За народними переказами, саме тут народжується град.
Причиною явища стають душі грішників, які спочивають в його водах. Згідно легенди, в озері знайшли свій останній притулок самогубці та вбивці.
Корінні мешканці вірять: якщо кинути в озеро Несамовите камінь, можна ненароком потрапити в одну із загублених душ.
З глибин озера також може повстати вершник, якщо випадковий мандрівник порушить його спокій поганими діями. Розлючена істота почне гарцювати скелями з такою силою, що посиплеться каміння. За вершником з озера, один за одним, винурюватимуть інші загублені душі. Вони стануть збирати за вершником лід та каміння, що покотитились. Коли душі розкриють власні сумки над Чорногорою, то розпочнеться гроза.
В простонародді також можна почути іншу байку. Молода дівчина-утоплениця вкрай буває невдоволена тим, що люди порушують її спокій. Тому, купаючись в озері, можна накликати негоду.
Існує також інша, не менш популярна легенда — навколо озера душі грішників виконують ритуальний танець. Якщо в цей час їм попадеться на очі мандрівник, станеться лихо — вони затягнуть його на дно водойми. Врятувати бідолаху зможе лише звучання трембіти.
В народі також поширена й романтична байка. Подейкують, якщо неодружений чоловік або незаміжня жінка вмиються озерною водою, то швидко знайдуть собі пару, і не пройде навіть половина року, як зіграють весілля.

CHornogora-8

Зображення 1 з 2

Містичні Карпати: Чорногорський хребет та оповите легендами озеро Несамовите

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *