Шість місяців тому в Україні запрацювало об’єднане Мінекоенерго, що поєднало в собі функції державного управління у сферах охорони довкілля та енергетики. Як показує проведений аналіз піврічної діяльності новоствореного Міністерства, об’єднання міністерств не призвело до пришвидшення втілення ключових реформ у сфері охорони довкілля. Переважно політика цього органу влади була спрямована на вирішення питань енергетики. А першочергові питання у сфері охорони довкілля (реформа екологічного контролю та відповідальності, створення належної системи моніторингу за станом довкілля, вирішення нагальних галузевих проблем тощо) розглядалися за активної участі громадськості й опинялися в центрі уваги Міністерства за залишковим принципом.
Цілком поділяємо позицію, що питання енергетики є не менш важливими, як і питання довкілля. Водночас, проблеми у сфері охорони довкілля не повинні відступати на задній план діяльності уряду. Зважаючи на це, ми підтримуємо позицію Президента України щодо того, що певні міністерства повинні бути роз’єднані, та виступаємо за роз’єднання Мінекоенерго на самостійні міністерства.
Ми усвідомлюємо той факт, що для налагодження роботи новоствореного міністерства потрібен час. Однак цей час вартий того, аби розпочати якісне та цілеспрямоване впровадження нагальних реформ як у сфері довкілля, так і у сфері енергетики, не відкладаючи питання якоїсь із цих сфер на потім.
Наголошуємо: задля сталого розвитку держави, екологічна політика повинна бути наскрізною, та стосуватись усіх сфер суспільного життя, які належать до сфери відання різних міністерств (інфраструктури, сільського господарства, охорони здоров’я та ін.).
З огляду на це, висловлюємо надію, що новопризначеному Прем’єр-міністру України вдасться досягнути цієї наскрізності шляхом належної координації діяльності різних міністерств через провідну роль у цьому процесі Міністерства захисту довкілля.
МБО “Екологія-Право-Людина” зі свого боку висловлює готовність всіляко підтримувати реорганізацію Мінекоенерго на два окремих міністерства й впровадження реформ у сфері охорони довкілля.
Із текстом звернення до Президента та Прем’єр-міністра, а також із нашим аналізом діяльності уряду та парламенту у сфері впровадження екологічних реформ у період з вересня 2019 до лютого 2020 рр. можна ознайомитися за посиланням

До звернення приєдналися:
1. Nadia Palyvoda, ГО «Озеленення»
2. Valentina Magilat
3. Inga Malko
4. Василина Нікульнікова, ГО «Міжрегіональне бюро екологічного захисту»
5. Максим Сорочан
6. ГО «Комітет збереження природи»
7. Igor Studennikov, виконавчий директор Центру регіональних досліджень (Одеса)
8. Svitlana Slesarenok, ГО «Чорноморський клуб жінок»
9. Karina Vishnyakova, БіоЕколінкс, Український науковий центр екології моря
10. Anna Tarantsova
11. Ostap Yednak
12. Український науковий центр екології моря
13. Владимир Халин, ГО «Асоціація архітекторів Одеси»
14. ГО «Добра Воля», м. Харків
15. Володимир Діковицький
16. Anna Kuzemko
17. Ирина Дворская
18. Зубко Ігор, Голова Правління ГО “ЕкоЗапоріжжя”
19 Микітчак Тарас, Інститут екології Карпат НАН України.
20. Gobi Hushtan
21. Александр Аль-Аххмади
22. Ольга Пилипович
23. Free Svydovets
24. Виктор Ржоткевич, голова ГО «Зелена Сила»
25. Наталия Верис
26. Олена Мрикот
27. Олена Малоока
28. ГО “Український центр екологічних розслідувань”
29. ГО “ЛіС”
30. Valentina Kireeva
31. Царичанський РГО «Комітет порятунку Орелі»
32. БФ «Фонд захисту біорізноманіття»
33. МГЕО “Наш дім – Манява”

Звернення про доцільність роз’єднання Мінекоенерго на екологічне та енергетичне міністерства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *