Ми, очевидно, пройшли “точку неповернення”. Так, температурні режими дозволятимуть скоро збирати кілька урожаїв, але вологи для цього не вистачатиме.
Клімат на планеті перебудовується. Найшвидше температура зростає в полярних широтах і це призвело до порушення атмосферної циркуляції та переносу повітряних мас. Тому останнім часом ми дедалі частіше спостерігаємо аномально теплу зиму в Європі, і, навпаки, сніг у Саудівській Аравії, Ізраїлі або в Іраку,

“Все частіше повітряні маси з південних, вже не тільки з субтропіків, а навіть із тропічних широт сягають полярних областей. І натомість арктичне повітря починає заходити далеко на південь”, – каже заввідділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометінституту Віра Балабух.
Раніше погоду в Україні формували два так звані “Центри дії атмосфери”, які розташовані в Атлантиці. Завдяки їм українці відчували холод взимку і теплу – влітку. Але наразі ситуація змінилась.
“Ми все частіше потрапляємо під вплив Азорського антициклону, в якому до нас починають надходити повітряні маси або з Атлантики або з Африки чи Азії”, – пояснює Віра Балабух. Цієї зими на погоду в Україні вплинув Азорський антициклон, який зараз найактивніший та найпотужніший за останні 40 років”.
За прогнозами вчених, кількість опадів в Україні зменшуватиметься, а тривалість періодів посухи – зростатиме. Цей січень уже став найтеплішим та найпосушливішим за всю історію метеоспостережень. Такі тенденції негативно впливатимуть на сільське господарство.
“Можливо, найближчі десять років це буде не на стільки відчутно й катастрофічно, а надалі, якщо збережуться ті ж темпи підвищення температури, то ми будемо мати дуже сумну картину”, – каже начальниця відділу агрометеорології Укргідрометцентру ДСНС України Тетяна Адаменко.
Через брак снігу взимку немає повноцінної повені навесні, пересихають річки та озера, падає рівень підземних вод. Зникає вода по всій Україні. Тому, якщо нічого не змінювати у водній політиці, матимемо зовсім не тропіки, а голу пустелю.

Середньорічна температура в Україні зростає втричі швидше, ніж у всьому світі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *