У січні 2021 року молодіжна громадсько-екологічна організація «Наш дім – Манява» була відібрав для участі в реалізації проекту «Долучайся, взаємодій, створюй: молодь за розвиток згуртованих і сталих громад», який впроваджувався представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та фінансувався Посольством Великої Британії.
В рамках реалізації проекту була сформована молодіжна ініціативна група у складі 28 осіб – представники молодіжної громадсько-екологічної організації «Наш дім – Манява» та вчителі й учні Манявського ліцею.
Під час реалізації проекту ми:
1. Створили екошколу при Манявському ліцею.
7 квітня на базі Манявського ліцею (село Манява) відкрито “Еко-школу”.
«Еко-школа» розміщена в хімічному класі Манявського ліцею.
Для функціонування Еко-школи придбано та передано обладнання на суму 169981 грн., а саме: набір для аналізу води exact® micro 20 з відповідними реагентами; ноутбук Acer Aspire 5; принтер Epson L805 with WI-FI; проектор Acer HV532 та екран для проектора; фотоапарат Canon EOS 2000D; сім мікроскопів учнівських SIGETA MB-12; 4G WiFi роутер Huawei, флешки та навчальну літературу.
2. Провели 3-х одноденні тренінги з підвищення екологічної культури
Впродовж травня для учасників молодіжної ініціативної групи та учнів Манявського ліцею проведено три одноденні тренінги з підвищення екологічної культури та екологічних спостережень за станом довкілля.
Тренінг І «Крокуємо до Ековідповідальності».
Тренінг ІІ «Екологічна культура - необхідна складова нашого майбутнього»
Тренінг ІІІ «Спостереження за станом довкілля. Вчимося досліджувати воду та водні екосистеми»
Мета польового тренінгу – навчити учнів вивчати стан довкілля, використовуючи різноманітні інструменти та методи. На практиці учні навчилися досліджувати водні екосистеми (криниці, річки та потічки) на території Солотвинської територіальної громади: сіл Манява, Пороги, Раковець та Солотвин.
3. Провели три екологічні акції на території села Манява: «Чиста річка», «Посади дерево», «Ми за чисте довкілля»
Впродовж квітня на території села Манява проведено ряд екологічних акцій спрямованих на покращення екологічного стану населеного пункту та підвищення екологічної культури серед учнівської молоді.
Акція «Посади дерево» (17 квітня)
Молодіжна ініціативна група спільно з учнями Манявського ліцею долучилися до акції «Посади дерево» присвяченої Дню довкілля. Під час екологічної акції висаджено біля Манявського ліцею понад 400 саджанців смерічок та сосен.
Акція «Чиста річка» та «Ми за чисте довкілля»
Молодіжна ініціативна група спільно з педагогічним колективом та учнями Манявського ліцею долучилися до прибирання території села Манява, а саме: прибрано річище річки Манявка (2 км), територію лісового заказника загальнодержавного значення «Скит Манявський», територію Манявського ліцею, історико-культурні об’єкти (3 об’єкти) та центральну частину села.
4. Провели учнівський екологічний конкурс на тему «Щоб Ти зробив для збереження довкілля?»
Учасниками конкурсу були учні 5- 9 класів, кількість – 42 учасники.
За результатами конкурсу було визначено 3 переможців, яких нагороджено флешками, повербанком та екологічною літературою. Всіх інших учасників конкурсу нагороджено сувенірами від Міжнародної організації з міграції.
5. Провели 2-х екологічні експедиції вздовж річки Манявка та потічку Батерс
Впродовж червня молодіжна ініціативна група спільно з представниками молодіжної громадсько-екологічної організації «Наш дім – Манява» та учнями Манявського ліцею провели дві навчальні експедиції з вивчення екологічного стану водних ресурсів на території села Манява, екологічного стану річки Манявка та екологічного стану річки Бистриця Солотвинська. Також з метою підвищення обізнаності учнів проведено практичний польовий тренінг щодо вивчення якості води.
6. Провели робочі зустрічі з місцевою владою щодо розв'язання екологічних проблем на території Солотвинської селищної територіальної громади;
7. Виготовили та поширили інформаційні листівки та відеоролики.
Молодіжна ініціативна група взяла участь у 10 навчальних тренінгах організованих МОМ: з питань розвитку проєктів, збору коштів (фандрейзинг), комунікації, демократії участі, прав людини, гендерної рівності/запобігання сексуальній експлуатації та жорстокому поводженню, охорони довкілля.
З метою моніторингу стану довкілля та виявлення надзвичайних ситуацій природного й техногенного характеру для МГЕО «Наш дім – Манява» було передано безпілотник.